image

ČTVRTÉ ZASTAVENÍ - Pandemie včera a dnes
DDM ALFA Pardubice (Tyršovy sady)

Žij přítomností, sni o budoucnosti, uč se minulostí.“

Zde se o Vás postará DDM ALFA Pardubice
DDM ALFA Pardubice sídlí v Polabinách a zabývá se volnočasovými aktivitami pro děti předškolní, školní, mládež, dospělé a seniory, a to ve všech možných výtvarných, hudebních, sportovních i technických odvětvích.

Jaká je myšlenka Vašeho stanoviště?
Na našem stanovišti si lidé napíšou na připravenou vlaječku přání, poslání, citát, obrázek, symbol, mantru. Toto poslání ve větru přináší štěstí, spokojenost, zdraví, lásku, blaženost nejen těm, které si je pověsí, ale také svým rodinám, přátelům, známým i nepřátelům. Dále pak chceme společně zamknout koronavirus pomocí zámečků, které si lidé mohou přinést s sebou a zdobit roušky. Tím vším chceme udělat tloustou čáru za současností a s optimismem vzhlížet k budoucnosti.

Co budou lidé potřebovat pro výrobu doma?
 Papírovou vlaječku s napsaným posláním, kolíček na prádlo, fix, razítka, zámeček a roušku.

Co pro Vás znamená pojem New Renesance, který provází letošní Zrcadlo Umění?
Rodovým heslem Pernštejnů bylo: Kdo vytrvá, vítězí. To platí i v období New renesance v 21. století. Pardubické vlaječky nesou víru v budoucnost. Chceme tak zamknout koronavirus a odstartovat definitivní konec pandemie. I morové rány v době renesance lidé dokázali překonat a to s daleko nižšími lékařskými znalostmi než dnes. I proto věříme, že to v naší době bude o to jednodušší a můžeme se těšit na příští roky.

O místě
Tyršovy sady dnešním obyvatelům Pardubic mohou připadat jako věčná součást našeho města, ale jejich vznik můžeme datovat až do 20. století. Roku 1927 zde byla zřízena první zahrada, věnovaná unikátnímu souboru mnoha druhů jiřin, ta postupem času získala celosvětové renomé. Další úpravy našeho největší parku, začaly v roce 1930 a to kvůli výstavbě výstaviště pro Celostátní výstavu tělovýchovy a sportu, kdy byly různě po parku vystavěny pavilony, z nichž většina byla ovšem hned po jejím ukončení zbourána.
Zdroj: http://www.parpedie.cz/cti-zaznam.php?id=Tyrsovy_sady&rozc=v%9Ae

Ukázka výtvorů.