Divadlo Exil

1) Na co se od Vás můžeme těšit?
Kauza Medeia - divadelní představení Tragikomedie. „Ze všeho co dýchá a co na světě má rozum, jsme my ženy nejnešťastnější.“ Médeia, kterou opustí Iásón kvůli mladé a krásné Glauce. Médeia, kterou bozi obdařili čarodějnými schopnostmi. Krásná mladá Glauka, která umí karate a delfíní řeč. Která z nich je vítěz a je pomsta v životě lidském očistná!?

Co mají společného seriály Okresní přebor, Čtvrtá hvězda nebo divadelní hry Zakázané uvolnění a Federer - Nadal? Za všemi stojí jeden z nejúspěšnějších tuzemských scénáristů poslední doby Petr Kolečko. Právě jeho hru Kauza Médeia se rozhodla v Divadle Exil nastudovat režisérka Jana Tichá, která také ztvárnila hlavní roli. V postavě Glauky se představí Daniela Mészárosová, Iasona hraje Matěj Karas.
Inscenace se představila v hlavním programu festivalu Jiráskův Hronov 2019.2) Jak se těšíte na Zrcadlo Umění, co pro Vás znamená možnost vystoupit na něm?
Jsme rádi za každou kulturní akci, která se koná. A že se můžeme prezentovat na městském festivalu. Zrcadlo umění je možnost vidět pardubické soubory v trochu jiných kulisách, než jak je známe obvykle.


3) Jak jste fungovali během covidu? Jak obtížné to pro Vás bylo?
Během covidu jsme se naplno věnovali přípravě naší nové divadelní scény pod Machoňovou pasaží. Těžké chvíle přicházejí teď po covidu, kdy obecně výrazně poklesl zájem o kulturní akce. Nicméně se snažíme nabízet pořád něco nového, aby se návštěvě Exilu nedalo odolat.


4) Co plánujete v roce 2022?
Začali jsme českou premiérou norské laskavé komedie Cesta do Benátek. Navážeme v dubnu autorskou tragikomedií Útulek, která se stane jubilejní 100. inscenací, která vznikla v Divadle Exil. Pokračovat budeme do prázdnin ještě dalším dílem divadelního seriálu Seroš. Tentokrát přichází epizoda nazvaná Matka útočí. Léto většinou věnujeme zájezdovým štacím a v září se pustíme zase do práce. Nastudujeme velmi černou komedii Martina McDonagha Kráska z Leenane.