image

Trio Coucou


1) Jak jste byli aktivní v době Covidu, kdy se nemohlo koncertovat? (Zkoušky, nová deska, online koncerty)
Naše muzikantská aktivita byla úměrná mým aktuálním možnostem-dobu covidovou trávím na mateřské dovolené:) Tuším že dvakrát proběhl streamovaný koncert na fb, ale bez lidí to prostě není “vono”:) Samozřejmě průběžně zkoušíme a setkáváme se.


2) Na co se ve Vašem podání můžeme na Zrcadle Umění těšit? (styl, unikát/zajímavost)

Rádi bychom na Zrcadle umění poslali do světa dvě nové skladby, které jsme nedávno nazkoušeli. Obě budou od Martina Kudrny. Jinak se posluchači a kolemjdoucí mohou těšit na klasický výběr z našeho playlistu, známé i neznámé francouzské šansony a písně a na autorskou tvorbu.Jaké máte očekávání od hraní na ulici? Bude to Vaše první zkušenost?

Co očekáváme? Jako správní ostřílení pouliční šansoniéři očekáváme tóny poletující ve víru velkoměsta, zvědavé i nechápavé výrazy nic netušících procházejících, a nadšené pohledy všech ostatních stojících aplaudujících posluchačů. A krásné počasí.Na Trio Coucou se můžete těšit v pátek od 17:00 do 20:00 v Machoňově pasáži.

image

CaféBaret

CaféBaret je česko-kanadské uskupení hrající ve 2 – 4 muzikantech. Repertoár kapely tvoří francouzské pouliční písně či chansony, ale zaslechnout v jejich podání můžete i tvorbu irskou, cikánskou, židovskou a mnoho dalšího. Více již v našem krátkém rozhovoru.1) Jak jste byli aktivní v době Covidu, kdy se nemohlo koncertovat? (Zkoušky, nová deska, online koncerty)
Během pandemie jsme byli aktivní, čeká nás vydání vlastního alba La comédie, ale odehráli jsme i několik online koncertů. Skvělá zkušenost pro nás byly koncerty pro zvířata J.


2) Na co se ve Vašem podání můžeme na Zrcadle Umění těšit? (styl, unikát/zajímavost)
Těšit se můžete na chanson ve všech podobách. V repertoáru máme lidové, moderní i autorské. A těšit se můžete také třeba na naší kanadskou frontmanku Jessicu May.


3) Jaké máte očekávání od hraní na ulici? Bude to Vaše první zkušenost?
Hraní na ulici je součástí hudební kultury. Máme rádi toto pojetí muziky, neboť z něj cítíme volnomyšlenkářství.


Na CaféBaret se můžete těšit ve čtvrtek od 15:00 do 20:00 v Machoňově pasáži.

image

Jam Back

Kapela Jam Back je v rámci Zrcadla Umění unikát, který se dal dohromady právě pro naší akci. V jejím složení ale najdeme velmi zkušené muzikanty napříč pardubickou hudební scénou. Více již v našem krátkém rozhovoru.1) Jak jste byli aktivní v době Covidu, kdy se nemohlo koncertovat? (Zkoušky, nová deska, online koncerty)

Naše kapela vznikla vlastně až v rámci pozvánky na Zrcadlo Umění. Sejdou se muzikanti z kapel Apalucha, Monogram, Pardubická Bohéma, Pro nemoc zrušeno, Sinusoida a Volnost. Všichni jsme si spolu již někdy zahráli a vzhledem k tomu, jaké mají jednotliví členové zkušenosti, se nebojím, že bychom si to opět společně neužili. Co se týče sestavy, kytarista Petr Kubík je „chodící zpěvník. Houslista Pavel Branda zase zkušený hudební harcovník. Banjista Miloš Hájek a kytarista Marek Hloušek jsou mí současní kolegové z kapely a s dobristou Honzou Koubou jsem ve společné kapele strávil krásných 7 let.2) Na co se ve Vašem podání můžeme na Zrcadle Umění těšit? (styl, unikát/zajímavost)

Naše jméno Jam Back vlastně vystihuje myšlenku toho, na co se můžete těšit. Improvizace, „jamování“ jako kulisa k Zrcadlu umění. Zahrajeme spoustu známých písniček napříč žánry jako country, bluegrass, folk, ale třeba i některé hity rockových kapel.3) Jaké máte očekávání od hraní na ulici? Bude to Vaše první zkušenost?

S hraním na ulici má zkušenost každý hráč z této party. My starší dokonce pamatujeme doby, kdy to nebylo nijak omezeno a byla to jedna z možností, jak si jako studenti o prázdninách přivydělat na cestu, nebo na pivo.Na Jam Back se můžete těšit ve čtvrtek od 16:00 do 20:00 na Přihrádku.Cimbálková muzika Kobylka

Cimbálková muzika Kobylka je uskupení hrající lidovou muziku. Těšit se můžete na nádherné kroje (viz. Foto) a písně, které Vás samy od sebe rozhoupou k tanci. Zajímavostí této skupiny je, jak název napovídá, malý stolní cimbálek, kterým se odlišují od klasických cimbálových kapel. Více již v našem krátkém rozhovoru.1) Jak jste byli aktivní v době Covidu, kdy se nemohlo koncertovat? (Zkoušky, nová deska, online koncerty)
V době covidové jsme se více věnovali svým blízkým, nicméně příjemným zpestřením bylo účinkování na "Adventním koncertu" v produkci TV V1 (https://fb.watch/5KosecnH_g/či natáčení videa pro domovy seniorů, ve kterých pravidelně účinkujeme.


2) Na co se ve Vašem podání můžeme na Zrcadle Umění těšit? (styl, unikát/zajímavost)
Věříme, že si s námi přijdete zazpívat a pomůžete nám s pozvolným návratem do formy. V případě chladnějšího počasí se můžeme zahřát tancem při českých lidových písničkách, které budeme pravidelně prokládat lidovkami z Moravy či ze Slovenska, takže ani o čardáše nebude nouze.


3) Jaké máte očekávání od hraní na ulici? Bude to Vaše první zkušenost?
Na hraní pod pardubickými branami jsme zvyklí především díky festivalu Pardubice - Hradec Králové, takže se již moc těšíme na interaktivní publikum. Věříme, že organizátoři objednali příznivé počasí a že tato akce odstartuje to pravé léto, které všichni již netrpělivě vyhlíží.


Na Kobylku se můžete těšit ve čtvrtek od 16:00 do 20:00 pod Zelenou branou a v pátek od 16:00 do 20:00 pod vstupní branou na Zámek.

image

Crazy Saxophones

Crazy Saxophones pod vedením Pavla Merty je výtečný dechový soubor působící pod hlavičkou ZUŠ Pardubice již od roku 2005. Za tu dobu se v něm vystřídalo spoustu skvělých muzikantů, kteří společně hrají především jazz, ale nebojí se i jiných žánrů Znát je můžete i z posledního Zrcadla Umění 2019, kdy měli úžasné vystoupení v Machoňově pasáži.1) Jak jste byli aktivní v době Covidu, kdy se nemohlo koncertovat? (Zkoušky, nová deska, online koncerty)
Život je někdy plný paradoxů. Covid v podstatě paralyzoval veškerý společenský život. O to víc jsme se upnuli na náš kvartet. Crazy Saxophones působí pod ZUŠ Pardubice - Polabiny, ale ve škole jsme kvůli známým omezením zkoušet nemohli, a tak jsme se přesunuli na privátní bázi. Prozkoušeli jsme neuvěřitelné množství hodin, připravili 30 nových skladeb a 14 z nich jsme v pardubickém Streetsound studiu natočili.


2) Na co se ve Vašem podání můžeme na Zrcadle Umění těšit? (styl, unikát/zajímavost)
Posluchači se můžou těšit na velikou žánrovou pestrost. Každý si najde to svoje: rock, latina, popové songy, rock and roll, ale i třeba filmová muzika nebo české meziválečné swingovky.


3) Jaké máte očekávání od hraní na ulici? Bude to Vaše první zkušenost?
Víme zhruba, co nás čeká. Podobné akce jsme už v minulosti absolvovali. Ohromně se těšíme na hraní pro veřejnost!


Na Crazy Saxophones se můžete těšit ve čtvrtek od 17:00 do 20:00 pod vstupní branou na Zámek.

image

Bonifantes

Bonifantes je velmi slavný pardubický pěvecký sbor, který sídlí v budově Hvězdárny barona Artura Krause, resp. DDM ALFA o. p. DELTA, kde se můžete těšit na jedno ze stanovišť. Mimo jiné ale Bonifantes nabízejí výuku na spoustu hudebních nástrojů. Jedním z nich jsou například housle, jejichž sbor si budete moci poslechnout spolu s přípravným pěveckým sborem a klavíristy v rámci Zrcadla Umění právě před sídlem Bonifantů.


1) Jak jste byli aktivní v době Covidu, kdy se nemohlo koncertovat?


Už po zkušenosti z jara roku 2020 jsme se všichni vrhli do distanční výuky naplno. Nikdo nezahálel. Přepisovaly se noty do elektronické podoby, nahrávaly se podehrávky skladeb pro kluky z přípravek i pro koncertní sbor. Chlapci i učitelé absolvovali instruktáž ovládání nahrávací aplikace nTrack a vkládání splněných úkolů do Google Classroom. Všichni jsme věděli, že distanční výuka nemůže plně nahradit sborové zkoušky, hodiny zpěvu a hry na nástroje, ale snažili jsme se motivovat všechny naše žáky, aby vydrželi a posouvali se alespoň malými krůčky vpřed. Doba bez koncertů, živé muziky byla dlouhá, ale o to víc se všichni těšili, až se budou moci poprvé sejít na společné sborové zkoušce a vyzkoušet si dohromady všechny nové skladby, které se učili při individuální výuce.


2) Na co se ve Vašem podání můžeme na Zrcadle Umění těšit?
Chlapecký sbor Bonifantes a Základní umělecká škola Bonifantes vznikla v Pardubicích v roce 1999. Nyní má pobočku i v Chrudimi. Během roku koncertní sbor absolvuje stovky koncertů po celém světě, vystupuje po boku sólistů předních operních domů.Ani kluci z přípravného sboru nezahálí a nechtějí se nechat zahanbit. Vzhledem k věku kluků vystupujeme pouze v Čechách, ale doufáme, že naše vystoupení přinášejí radost velkým i malým divákům. V přípravném sboru zpívají kluci od 4 do 8mi let.
Pro vystoupení v rámci festivalu Zrcadlo umění jsme si vybrali písničky z Pohádky o rozpustilé abecedě pro kočku V. Trojana a V. Fischera. Sbormistryně: Stanislava Sejkorová, klavírní doprovod Bronislava Kuchtová


Bonifantes, Houslový soubor – vyučující Helena Kohoutková

1) Jak jste byli aktivní v době Covidu, kdy se nemohlo koncertovat?
V karanténě jsme se potkávali pouze online-přes Skype, Meet..( do této doby jsem já netušila,že něco takového vůbec existuje )..ve skupinkách do 6 lidí jsme se pokoušeli alespoň o společný kontakt, hrát společně nešlo  - zpožděný přenos, špatné kvalita připojení.. Děti posílaly nahrávky.
Jak to bylo možné, začali jsme kromě pravidelných hodin také "muzicírovat" ve Waldorfské škole-2x týdně před vyučování-kdo není zrovna na výletě či nemocný, přijde.


2) Na co se ve Vašem podání můžeme na Zrcadle Umění těšit?
Na repertoáru máme všehochuť- lidové písně, kánony, kratší skladby z období baroka. Snažíme se zapojit i začínající muzikanty, kteří sotva drží housle, ale pokud vyjde plán, přidají se k nám i kolegové ze spřátelené ZUŠ z Chrasti a dokonce bývalí členové. Říkáme si " Pometla "-tento název vymyslel manžel p. učitelky, neboť poměrně často potkával teď už slečny, které byly jako malé, pěkná pometla.
Tak Pometla z Pardubic a Chrasti


3) Jaké máte očekávání od hraní na ulici? Bude to Vaše první zkušenost?
Hrát venku moc zvyklí nejsme, doufáme že počasí bude příznivé, hlavně vzhledem k nástrojům a ladění.


Na Bonifanty se můžete těšit ve čtvrtek od 15:00 do 17:00 před budovou DDM ALFA o. p. DELTA na Dukle.

image

IDCBand

IDCBand je seskupení mladých pardubických muzikantů, kteří se věnují všelijakým žánrům od ppísniček z táboráku do tvrdého metalu a určitě se tak můžeme těšit na velký mix písniček. Nechte se tedy překvapit, co všechno si od nich můžete poslechnout.1) Jak jste byli aktivní v době Covidu, kdy se nemohlo koncertovat?

Dohromady jsme vůbec nehráli, ovšem každý z nás se alespoň sám snažil udržovat v nějaké formě. Část z nás ani mnoho času nenašla kvůli maturitním zkouškám a nebo zkouškám na univerzitě. I přesto si někteří z nás našli čas tvořit něco málo z vlastní tvorby v čistě sólové dráze.


2) Na co se ve Vašem podání můžeme na Zrcadle Umění těšit?
Rozhodně předpokladem pro naše představení není špičková forma a sehrané playlisty. Naopak každý z nás má svoji dráhu a tak chceme zkombinovat všechny žánry dokupy a společně si podle chuti zajamovat. Těšit se tedy můžete na především populární hity z všech žánrů od folku přes pop, punk, rock a možná i metal, samozřejmě s čistě akustickým provedením, tedy jako u táboráku.


3) Jaké máte očekávání od hraní na ulici? Bude to Vaše první zkušenost?
Na ulici jsme ještě v rámci oficiální akce nehráli, tudíž se na tuto zkušenost těšíme. Hlavně ta příležitost hrát na ulici v nás nebudí nějaké vysoké požadavky a úroveň.Naopak doufáme v to, že se všichni uvolníme a po dlouhém covidovém volně si pořádně zablbneme.


Na IDCBand se můžete těšit v pátek od 15:00 do 18:00 na třídě Míru.

image