Paleťáci - divadelně improvizační skupina

1) Na co se od Vás můžeme těšit?
Improshow. Představení, které vzniká tady a teď. Diváci rozhodují o průběhu.


2) Jak se těšíte na Zrcadlo Umění, co pro Vás znamená možnost vystoupit na něm?
Těšíme se moc. Po dlouhé době se zase hraje a to je skvělý! Myslím, že jakákoliv možnost potkat se/hrát na živo je moc důležitá. Chybělo nám to děsně, a tak jsem hladoví.


3) Jak jste fungovali během covidu? Jak obtížné to pro Vás bylo?
Jak kdy. Když to nešlo se potkávat, zkoušeli jsme tréninky on-line. Být aspoň v nějakém kontaktu a úplně nevypadnout z řemesla improvizátora. Na improvizaci je zásadní, že jsou herci v jeden čas, v jednom prostoru, na sebe napojení. A najednou to nešlo. Hledat možnosti bylo pro mě osobně dost náročné. Nakonec jsme nějaký cestičky našli. Povedlo se nám vyprodukovat benefiční představení, kde byl naším hostem Dan Přibáň - šéf žlutýho trabandího cirkusu a podcast Do hloubky, kde si povídáme o improvzaci. Vlastně jsme na to nikdy neměli čas. Je zajímavý, jak to každý vnímá trochu jinak, trochu něco jiného mu to dává. Doufám, že to byla i dobrý způsob doteku s našimi diváky.


4) Co plánujete v roce 2022?
Máme za sebou už několik vystoupení. Včetně dvou celkem pro nás velkých. Na malé scéně VČD jsme odehráli benefiční představení spolu s kapelou Hm... Podpořili jsme Cedr, o.p.s. Tahle organizace skvěle pomáhá 
a podporuje lidi s duševním onemocněním. Taky jsme hráli v Exilu Impro a la Tarantino, kde se necháváme inspirovat filmy tohoto slavného režiséra. Hlavně pak bijákem Pulp Fiction. Ta inspirace není ani tak příběhem, ale principy, které tam fungují. Je to zajímavá práce studovat někoho takhle podrobně, a pak to na svůj způsob přinést na podium. Doufám, že nás čeká ještě spousta představení. Máme trochu obavy, že nebude chodit tolik diváků, protože doba je jaká je. Ale budeme hrát. Myslím, že v těchto dnech je psychohygiena velmi důležitá 
a smích je jedním z největších léků. Minimálně dost pomáhá odbourat stres. A to není málo. A další plány jsou otevřít znova kurzy improvizace, kde divadelní techniky fungují jako nástroj seberozvoje. Nemám moc to slovo (seberozvoj) rád, ale nevím, jak jinak ten proces poznávání se na jiný způsob, než jen přes slova, nazvat.