image

PRVNÍ ZASTAVENÍ - Příprava na cestu
DDM ALFA Pardubice (Pernštýnské náměstí)

"Náš život je tvořen smrtí ostatních"

Zde se o Vás postará DDM ALFA Pardubice - odloučené pracoviště DELTA
DDM ALFA Pardubice - odloučené pracoviště DELTA se zabývá volnočasovými aktivitami pro děti od předškolního věku až po dospělé. Spektrum naší nabídky je od estetických oborů přes sport, hudbu, jazyky, informatiku, vědu a astronomii. Každý rok se snažíme naši nabídku rozšiřovat o nové aktivity.

Jaká je myšlenka Vašeho stanoviště?
Myšlenku vidíme v paralele s renesančním obdobím. Naše představa je, že je to místo, kde se zamyslíme nad dnešní dobou a vydáme se na cestu novou renesancí. Po morové epidemii se stavěly sloupy jako poděkování za přežití, my chceme postavit svůj moderní sloup, jako poděkování, možnost zastavení 

a zamyšlení nad dnešní dobou.

Co budou lidé potřebovat pro výrobu doma?

Naše stanoviště je nejen místo k zamyšlení a setkání s výtvarným objektem a startem celé cesty „New renesance.“ Čeká na vás také tvořivá dílna, kde si výtvarně ozdobíte tašku z Chráněné dílny HANDICO s.r.o., která vám poslouží jako úložiště dalších věcí, co si vyrobíte. 
Barvičky, razítka, fantazie.

Co pro Vás znamená pojem New Renesance, který provází letošní Zrcadlo Umění?
Líbí se mi toto propojení, doba, která byla plná osvícení a rozvoje se vlastně opakuje, mnoho lidí se stalo „renesančním člověkem“, protože v sobě objevili a zkoušeli to co by je v normální době ani nenapadlo. Současná doba nám nabízí nejen neuvěřitelné technologické možnosti, ale i čas k zastavení, zamyšlení.

O místě
Pernštýnské náměstí, dříve nazýváno jednoduše „rynk“, od poloviny 19. století pak Hlavní náměstí a od roku 1913 náměstí Viléma z Pernštejna, na počest tohoto držitele Pardubic, který „mu vdechl jeho dnešní vizáž po požáru roku 1507 obestavením zděnými, jednopatrovými domy gotického ražení. Jeho syn Jan pak po dalším požáru v roce 1538, nechal náměstí obnovit v renesančním slohu a domy zvýšit o druhé poschodí. Dominantou je bezpochyby například budova městské knihovny, nebo Zelená brána, či dům 

U Jonáše. Pernštýnské náměstí, což je jeho oficiální název od roku 1998, je pravým pulzujícím srdcem našeho města.
Zdroj: http://www.parpedie.cz/cti-zaznam.php?id=Pernstynske_namesti&rozc=v%9Ae

Návod na ozdobení tašky doma.