Svátek hudby/ Fête de la Musique 2022

1) Co od vás můžeme očekávat?
Alliance française de Pardubice (Francouzská aliance v Pardubicích) si vás v červnu opět dovoluje pozvat na oslavu hudby v ulicích Pardubic! Na konci června se ve Francii slaví léto hudbou. Tato tradice, která vznikla v roce 1982, je dnes jedním z nejoblíbenějších francouzských festivalů. Stal se také jedním z nejoblíbenějších svátků ve více než stovce zemí světa. V Pardubicích se v roce 2022 uskuteční již 4. ročník této akce. Princip Fête de la musique je jednoduchý: umožnit amatérským i profesionálním umělcům vystoupit na bezplatných koncertech přístupných všem.


2) Jaký je váš vztah k festivalu Zrcadlo umění, co pro vás znamená mít možnost na něm vystupovat/spolupracovat?
Jsme velmi hrdí a šťastní, že se můžeme považovat za mladšího bratra nebo sestru Zrcadla umění. Po dvou dnech slavností převezmeme v sobotu "žezlo"a nabídneme veřejnosti koncerty a taneční vystoupení od 14:00 do půlnoci. V letošním roce se nám představí řada umělců z Pardubic a celého kraje. Na programu je klasická hudba, tanec, sborový zpěv, rock, folk, elektro hudba a mnoho dalších hudebních překvapení!


3) Jak jste fungovali v období covidu? Jak těžké to pro vás bylo?
Akci "Fête de la musique" pořádá Alliance Française de Pardubice, spolek propagující francouzský jazyk, frankofonní kultury a mezikulturní a uměleckou výměnu. V období Covidu byla Alliance Française i nadále velmi aktivní a nabízela online kurzy francouzštiny a mnoho originálních kulturních akcí. Akce "Fête de la musique" se konala v letech 2020 a 2021.  
  


4) Jaké jsou vaše plány na rok 2022?
Plně využít běžného obnovení činnosti našeho spolku a to jak z pedagogického, tak kulturního hlediska, a uspořádat nádhernou akci "Fête de la musique 2022". A hlavně si užít spoustu zábavy!