MICHAL VEJPRAVA

1) Na co se od Vás můžeme těšit?
Své vystoupení navrhuji ve dvou blocích a to v první části autorské písně, které soutěžili na hudební soutěži PORTA oblastní kolo Svitavy a v druhé části známé české písně folkových a popových zpěváků.

2) Tématem letošního ročníku Zrcadla Umění je Evropa, v jakých evropských zemích jste již vystupovali? 
Pro mě je vystupování relaxem od pracovních povinností, a tak když jsem se poznal s kamarádem Pavlem Kvasnicou, který se živí buskingem v Bratislavě, chtěl jsem poznat co to vlastně busking je. Wikipedie udává, že se jedná o pouliční umění v neomezených oborech, takže kromě hudebních aktivit se jedná i o malířství, tanec a další umělecké směry. První zkušeností tedy byla Bratislava. Pak jsme se domluvili na busking tour po českých městech, kde jsme, kromě Pardubic, hráli i v Brně, Olomouci a Litomyšli a pro velký úspěch jsme pak ještě domluvili busking tour Slovensko a tak jsem kromě Bratislavy poznal i města Piešťany a Trenčín. 


3) A jaká Evropská země je Vaše vysněná destinace? 
Aktuálně s kamarádem plánujeme busking tour Španělsko, kdy chceme 14 dní kromě Madridu poznat i další města, ale jízdní plán zatím upřesňujeme.

4) V rámci roku 2024, kde všude jste již byli, a naopak na jaké akce se chystáte? 

V rámci závazku jednou za měsíc absolvovat veřejné vystoupení jsem vystupoval na akci Hudební večery v Bastionu č. IV v Josefově, kde jsem vystupoval jako jeden ze dvou písničkářů s kamarádem Petrem Bischofem. V únoru jsme si s přáteli ze Svitavské PORTY pro naše přátele zahráli trojkoncert s Pavlou Boučkovou, Pavlem Kvasnicou a v březnu jsme už stihli pár buskingů v Pardubicích na pěší zóně. Při některých vystoupeních i s kamarádkou Annou Mrvovou, která mne doprovází na flétny a píšťalky.