Sinusoida

Na Pernštýnském náměstí nás čekají 2 koncerty, v pátek 18. 6. 2021 ve 20:00 zakončí celé Zrcadlo Umění skupina Sinusoida. Sinusoida je multižánrová kapela z Pardubic, jejíž obsah je autorský. Jak sami rádi informují, obsah je ovlivněn především různorodostí jejich členů. Na Zrcadle budou mít možnost uzavírat celý program v pátek na Pernštýnském náměstí. Více v krátkém rozhovoru:


Jak jste byli aktivní v době Covidu, kdy se nemohlo koncertovat?

V době Covidu jsme, samozřejmě pokud to aktuální vládní omezení dovolovala, zkoušeli. Jak jste již nadnesl, strávili jsme také pár dní v nahrávacím studiu. Začali jsme pracovat na našem prvním albu. Natočili jsme čtyři písničky, které jsou připraveny k finálnímu mixu. Měly by být hotové v průběhu června, takže je možné, že v době koncertu se jimi už budeme moci pochlubit. Následně je plánujeme zveřejnit a s pomocí internetového portálu Startovač si přispět na dotočení zbylých písniček.


Na co se ve Vašem podání můžeme na Zrcadle Umění těšit?

Těšit se můžete na 100% autorský repertoár, převážně z pera našich zpěváků Zuzky a Zdendy Böhmových. Zazní písničky ve stylu blues & beat s prvky folku, lidovky, punku, a dalších stylů.
Případně si můžete sami udělat obrázek z několika videí na našich webových stránkách www.sinusoida.info. V tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=J8FavIPFDfQ je průřez téměř celou naší tvorbou. V současné době pracujeme i přípravě na nových písních, chtěli bychom, aby dvě z nich již na tomto koncertě zazněly.


Jaký nejzajímavější zážitek provází historii Vašeho uskupení?

V aktuálním složení hrajeme relativně krátce, takže si svou základnu fanoušků teprve budujeme. Věříme, že úžasné koncerty a veselé historky nás ještě čekají. Zahráli jsme si párkrát v Pardubickém Doli klubu, jednou v klubu Ponorka a na několika lokálních akcích v Pardubicích a okolí.
Vystoupení v rámci Zrcadla umění nám dává příležitost zahrát si přímo v centru města a přiblížit tak naši tvorbu lidem, kteří třeba jen půjdou okolo. Za to jsme organizátorů vděčni a moc se na to těšíme.

image